Pertandingan e-Deklamasi Sajak dan Nilai Sekolah Rendah, Lelaki Maharajan Kesenian Adab Dan Maharajan Kesenian Adab dan Nilai (ADNI). Sekolah Kementerian Pendidikan Malaysia, Peringkat Kebangsaan 2021.

 

Seorang murid tahun 5 , dari SJK ( C ) Lok Yuk Menggatal telah berjaya mewakili Negeri Sabah ke Pertandingan e-Deklamasi Sajak dan Nilai Sekolah Rendah, Lelaki Maharajan Kesenian Adab Dan Maharajan Kesenian Adab dan Nilai (ADNI). Sekolah Kementerian Pendidikan Malaysia, Peringkat Kebangsaan yang berlangsung pada 04.10. 2021.

Adik Muhammad Bin Sharif telah berjaya mendapat tempat ke-3 dalam pertandingan tersebut .

Tahniah di ucapkan kepada Adik Muhammad Bin Sharif dan guru pembimbing Ustazah Sakinah .

Program Pertandingan Mewarna Dan Melukis Musim Cuti Sekolah Secara Talian Peringkat Kebangsaan

Adik Hisyam Chang Vui Sheng Tahun 4 dari SJKC Lok Yuk Menggatal telah menyertai Pertandingan Mewarna Dan Melukis Secara Talian Peringkat Kebangsaan pada 13 November 2020 hingga 17 Januari 2021 secara dalam talian.
Adik Hisyam Chang Vui Sheng berjaya mendapat kedudukan Johan dalam pertandingan tersebut dan telah mendapat Pengiktirafan Markah Kokurikulum dari KPM.
Warga SJKC Lok Yuk Menggatal mengucapkan syabas kepada adik Hisyam Chang Vui Sheng kerana telah mengharumkan nama sekolah.

PROGRAM ADAB DAN NILAI (PPADNI)

14 September 2020, seorang murid tahun 4 Merah, dari SJK ( C ) Lok Yuk Menggatal telah layak ke pertandingan PROGRAM ADAB DAN NILAI (PPADNI)
DAIE CILIK LELAKI peringkat Negeri Sabah yang di anjurkan oleh Jabatan Pendidikan Negeri Sabah.

Adik Muhammad Bin Sharif telah berjaya mendapat tempat pertama dalam dalam ketegori Daie Cilik Lelaki Sekolah Rendah, sekaligus akan mewakili Negeri Sabah ke peringkat Kebangsaan.

Tahniah di ucapkan kepada Adik Muhammad Bin Sharif.

Program e-Bakat Peringkat Negeri Sabah (Pertandingan Nyanyian Solo) Tahun 2020

1. Nama Sekolah: SJK(C) Lok Yuk Menggatal

2. Nama Peserta: Hisyam Chang Vui Sheng

3. Nama Pertandingan: Program e-Bakat Peringkat Negeri Sabah (Pertandingan Nyanyian Solo) Tahun 2020

4. Peringkat : Negeri

5. Penganjur: JPN Sabah

6. Tarikh / Tempat: 20 April – 20 Mei 2020 / Pertandingan online

7. Kedudukan: ANUGERAH PERAK (Kategori Solo A Tahun 1 – Tahun 3)

JUNIOR INNOVATE 2019 GRAND FINALE

Dalam pertandingan Junior Innovate National Competition 2019, 15 kumpulan murid yang memenangi pingat emas di peringkat negeri dari seluruh Malaysia telah berjaya ke peringkat kebangsaan di mana pertandingan Junior Innovate peringkat kebangsaan ini diadakan pada 2 hingga 3 November di SPICE Arena, Pulau Pinang (sempena dengan Penang International Science Fair).  Program  ini  bertujuan  memperkukuhkan  minat  murid  terhadap  bidang  sains, teknologi , kejuruteraan dan matematik (STEM) .

 

Dengan bangganya, tahun ini SJK(C) Lok Yuk Menggatal telah berjaya memenangi pingat emas(Tempat Pertama) yang merupakan salah satu pasukan mewakili negeri Sabah.  Pasukan dari SJK(C) Lok Yuk Menggatal iaitu Team Alpha (Ketua Kumpulan : Rafiq Ezzekiel, Ahli : Maasyah Adlina)  atas bimbingan Cikgu Yii Chi Sing dan guru pengiring Cikgu Lo Shiau Yen, mereka telah berjaya  memenangi pingat emas ketika pertandingan Junior Innovate peringkat negeri di SKC Anglo Chinese pada 28 September 2019. kemudian, pasukan Alpha telah menjadi salah satu pasukan yang berpeluang dan bersaing untuk mewakili Sabah(antara 6 pasukan dari seluruh Sabah) menyertai Pertandingan Junnior innovate peringkat kebangsaan dengan syarat menghasilkan satu video tentang  projek mereka.

 

Sebelum pertandingan Junior Innovate peringkat kebangsaan, pasukan Alpha menerima nasihat dari pengadil untuk membuat penambahbaikan projek. Akhirnya, atas usaha persembahan murid dan keunikan projek, pasukan Alpha telah berjaya mencapai kejayaan iaitu mendapat pingat emas dalam pertandingan Junior Innovate peringkat kebangsaan 2019 pada 3 November di SPICE Arena, Pulau Pinang.

KUCHING UNITY KARATE CHAMPIONSHIP 2019

1.Nama Sekolah :SJK(C)Lok Yuk Menggatal
2.Nama Pertandingan :KUCHING UNITY KARATE CHAMPIONSHIP 2019
Peringkat:Kebangsaan
Penganjur: Kelab Karate Asahi Karate-do Sarawak
Tarikh: 17 – 20 Oct 2019
Tempat : Stadium Perpaduan Kuching

Nama Peserta
1. Daphne Rachell
Team KATA – Gold
Team KUMITE – Gold
Individu KUMITE – Gold
Individua KATA – Silver
*Total Medal =3 Gold,1 silver*

2. Jesse Jessica Jerry
Team KATA – Gold
Team KUMITE – Gold
Individu KUMITE – Gold
Individua KATA – Bronze
*Total Medal =3 Gold,1 Bronze*

3.Duncan Ravenz
Team KUMITE – Gold
Individu KUMITE – Gold
*Total Medal = 2 Gold*

4. Roland Remmy Tony
Team KUMITE – Gold
Individu KUMITE – Gold
*Total Medal = 2 Gold*

5. Michelle Isabelle Basil
Team KUMITE – Bronze
Individu KUMITE – Bronze
*Total Medal = 2 Bronze*

Junior Innovate Competition

1. Nama Sekolah:
SJK(C) LOK YUK MENGGATAL

Nama peserta :

TEAM ALPHA ( Gold Award)
—————————————————–
RAFIQ EZZEKIEL BIN KURMAN
MAASYAH ADLINA BINTI MOHD SYARIZAL

TEAM DREAMER (Silver Award)
—————————————————–
IZYAN ELLIAKIM BIN KURMAN
MAVELL SELVESTER

TEAM RUBY (Bronze Award)
—————————————————–
SOFEA ARZALEA BINTI HUSEN
CYRA NACHELLE CREEDENCE

Nama guru pengiring :
1. Yii Chi Sing

2. Nama Pertandingan: Junior Innovate Competition
3. Peringkat : State level
4. Penganjur: Chumbaka
5. Tarikh: 28 Sept 2019/SJK C Anglo Chinese
6. Tempat/Kedudukan:
3 Team (1 Emas,1 Perak, 1 Gangsa)

 

2ND Skas Open Karate Championship 2019

1. Nama Sekolah: SJKC Lok Yuk Menggatal
2. Nama peserta : Duncan Ravenz ,Daphne Rachell, Jesse Jessica, Michelle Isabelle Basi, Jesselyn Shanly Jerry
3. Nama Pertandingan: 2ND Skas Open Karate Championship 2019
4. Peringkat : Peringkat Antarabangsa
5. Penganjur : Shotokan Karate Association Of Sabah (SKAS)
6.Tarikh: 7-8 September 2019
7. Tempat/Kedudukan:

Duncan Ravenz*(Silver),
Daphne Rachell *(Silver),
Jesse Jessica *(Bronze),
Michelle Isabelle Basi *(Bronze),
Jesselyn Shanly Jerry *(Bronze),